Práce s energií

Žena stojící u stromu a nad rukama imaginace zářivé světelné koule.

Shrnutí tematického týdne s názvem Práce s energií z facebookové skupiny Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu). Autorkou je Klára Berkovcová, průvodkyně pro tělo, mysl, duši, ochranu.

PONDĚLÍ – Práce s energií:

VZORY, VZORCE
A PŘIJATÁ PŘESVEDČENÍ

– JAK SE Z NICH DOSTAT DO SVÉ SÍLY, V SOULADU S OKOLÍM

❓ Jaké vzory používáme, i třeba podvědomě, které jsme převzali od někoho jiného (rodičů, učitelů, přátel…)? Které nám brání a jsou proti naší autenticitě, proti naší podstatě?

❗️ Kdekoliv, kde cítíme nějaký nesoulad, tlak, napětí, nepříjemnou energii, je to kvůli tomu, že jsme převzali něco, co je pro naší podstatu nepravda a bojujeme s tím.

Znáte slova typu: „Nebudu jako…; tohle nikdy nebudu dělat...“ Tato slova nefungují hned díky dvěma okolnostem:

  1. ne = postoj boje, tlaku a odmítání
  2. budu = budoucí okamžik, ve kterém nežijeme (až, budu, teprve potom). Náš život žijeme právě teď, a máme ho možnost tvořit, jak se nám líbí. To, co si volíme zažívat, tak budujeme právě teď.

⏩ nebudu = někde v budoucnosti se chovám jinak… je neurčité, kdy se to má stát a jak to má vypadat

Tímto začal můj příběh s hlubším rozvojem. Narodil se mi syn a já věděla, že mu dám lásku, vše, co já jsem v dětství cítila jinak. Prostor pro upřímnou a otevřenou komunikaci, pocit bezpečí. Vše bylo zalité sluncem, do té doby, než se mi splnil sen a narodila se mi dcera. Vztah se synem se oddálil, přestali jsme si rozumět a naslouchat. To celé se stupňovalo do mého pocitu selhání, nedostatečnosti, nezvládání, nechuti být s nimi. Dcera otevřela kapitolu, která byla potlačovaná dlouhá léta. Byť jsem prošla různými metodami. A co se začalo dít? Chovala jsem se přesně jako má máma. Vzpomínky, kdy jsem ji nacházela s léky ve skleničce a s řečmi o sebevraždě, řešení finančního zabezpečení, situace, kdy na mě neměla čas nebo náladu a kdy to došlo do fáze, že jsem se v 11 letech odstěhovala, proto, že už toho bylo moc.

A abych předcházela kopírování vzorců a návyků, hledala jsem cesty a možnosti, jak z toho ven. Vytvořila jsem energetické aktivace přirozené funkčnosti naší podstaty a dneska už je velmi snadné vzorce změnit v sílu.

A o naší vnitřní síle, o tom, jak přeměnit nedostatečnosti v kapacity, o obnovení autentičnosti, přirozenosti a poznání své jedinečnosti si povíme tento týden. Velmi mě těší, že u toho jsem s vámi.

Mým smyslem je provádět lidi v poznání, k radosti, k užívání si přítomného okamžiku a snadné přeměně slabin v silnou stránku v souladu s tělem, myslí, duší a ochranou.

Takže má první otázka tohoto týdne je:

JAKÝ VZOREC, NÁVYK, PŘESVĚDČENÍ OPAKUJETE, KTERÝ VÁM ZPŮSOBUJE NEPŘÍJEMNOSTI A JAKÝ VLIV TO MÁ NA TVORBU A PODNIKÁNÍ?

Vzpomeňte si, jak vypadalo vaše dětství, váš vývoj, s čím jste byli nespokojení a co je pro vás aktuální téma. Má to souvislost?
Věřím, že si tento týden společně užijeme??

Žena stojící zády s nápisem vzory, vzorce, přesvědčení a jak se z nich dostat do své síly.

Na diskusi k tématu se podívejte TUDY:

ÚTERÝ – Práce s energií:

Energetické aktivace přirozenosti a funkčnosti 

TAKY SI PŘIPADÁŠ NĚKDY NEVIDITELNĚ NEBO, ŽE NA TEBE V PŘÍSPĚVKU NIKDO NEREAGUJE? DÁVÁŠ LIDEM MOŽNOST POSUNU, NABÍZÍŠ SKVĚLÉ SLUŽBY A KDE NIC TU NIC?

Tak buď se z toho můžeš po$rat a vzdát to anebo se koukneš, co je za tím.

Chtěla jsem být opravdu včera vidět? No asi těžko, při tak málo reakcích a díky za to ? s vděčností jsem situaci přijala, přetvořila vzorce a jdu do toho ?Tvořím úžasné efektivní energetické aktivace přirozenosti a funkčnosti s libovolným záměrem a jedna taková nás tento týden čeká přímo na míru podle Tebe.

Které téma je pro Tebe aktuální?

Stáhni si ochutnávku jedné z aktivací https://www.energetickaskola.cz/podc…/setkani-s-ochrancem/ a napiš mi, co jsi viděl/a a zažil/a ? těším se, krásný večer.

Obličej dívky z části schovaný za šátkem.

Na diskusi k tématu se podívejte TUDY:

STŘEDA – Práce s energií:

Dechové cvičení pro neutralizace tíživé situace

Díky tomuto jednoduchému cvičení dokážeme během krátké chvilky propustit energetický náboj těžkosti/napětí, který vnímáme:

  1. Dovolíme si vytvořit chvilku pro sebe a zastavíme se
  2. Uděláme si pohodlí, uvolníme se a volně dýcháme
  3. Propojíme se sami se sebou a pozorujeme pocity
  4. Do každého výdechu vložme vše, co je pro nás těžké, nežádoucí, znepokojující, blokující
  5. A s každým nádechem přijměme očištěnou, laskavou a klidnou energii.

Máme tak přirozenou možnost uvolnit tlak, a dostat se do stavu nadhledu, kde jednoduše dokážeme změnit rozhodnutí, jak se ta situace má vyvinout.

Vyberte prozatím jednu situaci z dnešního dne, jakoukoliv běžnost, maličkost i velkou záležitost. A uvolněte ji pomocí dechu. Pozorujte, jak se mění postoj vašeho těla a vnímání.

JAKÉ TO JE? JAK SE CÍTÍTE PO PROPUŠTĚNÍ? CO VÁM TO PŘINÁŠÍ?

Tmavý obrázek se svíčkami a text "Jak lehce zneutralizovat tíživou situaci" pro představu práce s energií.

Na diskusi k tématu se podívejte TUDY:

ČTVRTEK – Práce s energií:

Jsem oceánem možností.

Připravila jsem pro vás energetickou aktivaci na téma Jsem oceánem možností.

PROPUSTÍME SPOLEČNĚ:

? limity, vzorce, přesvědčení, výmluvy a odkládání, nesoulad času a prostoru, komplikace, překážky, komunikační bloky a uzavřenost, postoje oběti…

A DO ŽIVOTA VPUSTÍME:

? otevřenost, přijímání, hojnost, ulehčení posunu a růstu, zájem, poznání, probuzení aktivity, vnímání toku informací a prospěšné cesty a kroků a skutečnosti, které přináší růst, progres, jenž vede k viditelnosti

UDĚLEJTE SI POHODLÍ A PŘIJMĚTE PÉČI O SVOU JEDINEČNOST 

Jsem oceánem možností Napište mi do komentáře, jak se cítíte, co vnímáte, co jste zažili a viděli ☀?

Oceán s možnosti, které pro práci s energií máme.

Na diskusi k tématu se podívejte TUDY:

PÁTEK – Práce s energií:

Energie a vibrace slov

Příjemný pátek všem,
kromě energetických aktivací je mou vášní energie a vibrace slov. Miluji poslouchat, vnímat řeč, číst texty a jejich podtón, co do nich vkládáme.

VŠÍMEJTE SI DNES SLOV, JAK NA VÁS PŮSOBÍ, JAKÁ POUŽÍVÁTE A CO VÁM TO VYTVÁŘÍ. A NAPIŠTE MI POSTŘEHY.

Mám pro vás pár slov, které často slýchám a jsou v nesouladu s vyřčeným:

  • strašně krásný, hrozně příjemný = tato dvě spojení si velmi protiřečí. Něco co neexistuje. Vzniká chaos, jestli se Vám to líbí nebo ne. Jak se může daný příjemný okamžik opakovat, když je následně shozený a „pošpiněný“ nepřirozenou vylučovací formou? Náhradou jsou např. slova velmi a hodně => je to velmi krásný zážitek, ten muž je hodně příjemný atd…
  • kdyby = tato situace NIKDY nenastane => Jaký je výsledek toho, že řešíme kdybych udělal/a tohle jinak, tak se to nemuselo stát? Drží nás to v začarovaném kruhu, kruhu hodnocení sebe, souzení se a tím přicházíme o lásku k sobě, o své sebevědomí. Tato situace se nestane. Je to fakt, který se stal a naší možností je, se příště vyvarovat a chovat se jinak. Jak z toho ven? Přijmout situaci, že je a že se to stalo a podpořit změnu jednoduchou otázkou: Jak to příště vytvořím jinak – přirozeně? A otázku nechat plynout a pozorovat.
  • ale = Jsem spokojená, ale chybí mi partner. Slovo ALE zneguje předchozí část věty, tzn. že první část věty nemá hodnotu – opět protiřečení a v energetické rovině zůstává část druhá. Tím i shodíme přiznání si skutečnosti – v tomto případě, že nám někdo chybí. Toto slovo jde úplně vynechat z věty nebo se věta poskládá úplně jinak:

Prohození souvětí – Chybí mi partner, přesto jsem spokojená.
Přiznání si pravdy – Chybí mi partner. Tím jsme si přiznali skutečnou pravdu a máme možnost uvolnění a změny.

POUŽÍVÁTE TATO SLOVA?

? Velmi jednoduše jdou vymazat/nahradit. Stačí se teď rozhodnout, že si začnete všímat takových slov – ať už mluvená, či nevyřčená. Při jeho použití se zastavte.
? Rozhodně se za ně nehodnoťte ani nesuďte větami typu: Co sem to udělal/a? Zase jsem to použil/a. Já jsem tak blbý/á. Stačí si povědět: Dobře, vidím to a jednoduše to opravit přirozenou frází, např. je to velmi krásný.

Další slova a tipy najdete u mě na webu: https://www.energetickaskola.cz/…/male-zmeny-velke…/
nebo ve skupině Podpora, přirozenost, Vaše vnitřní síla kam každý týden přispíváme tématy, které vedou ke klidu, harmonii, přijetí, přijímání, sebelásce, vnitřní síle apod. ?

Modrá grafika čar s pozadím hvězdné oblohy a text energie a vibrace slov jako představ práce s energií.

Na diskusi k tématu se podívejte TUDY:

Více tematických týdnů najdete ve skupině Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu).
Nebo můžete rovnou zde přejít na další tematické články:
Komunikace s parťákem
Rozvoj smyslového vnímání
Cestování na vlastní pěst
Myšlenky, vizualizace a úspěch v podnikání
Efektivita v podnikání

Mohlo by vás zajímat

Plán je půl úspěchu

Plán Je Půl Úspěchu

Shrnutí tematického týdne s názvem Plán je půl úspěchu z facebookové skupiny Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu). Autorkou je Lucie Dědková, podnikatelská mentorka a strategická

Přečíst více »

Další články

Plán Je Půl Úspěchu

Shrnutí tematického týdne s názvem Plán je půl úspěchu z facebookové skupiny Společně nahoru (skupina pro růst vašeho byznysu). Autorkou je Lucie Dědková, podnikatelská mentorka a strategická

Přečíst více »